Vanilkový dortík s borůvkovým krémem
Bez lepku Bez mléka Bez sóji

Ingredience
Korpus
Krém
Bezlepkové ingredience Adveni obsažené v receptu
Pracovní postup
Věříte, že lze udělat dort nejen bez lepku, ale úplně bez obilnin? A ještě k tomu může být super výživný? Ne? Tak vyzkoušejte cizrnový dortík s kokosovou moukou a borůvkovým krémem, budete překvapeni, jak tato výživná bomba může být i dobrá. Borůvky navíc obsahují celou řádku velmi účinných látek, které nejen dokáží zabarvit potraviny do fialova, ale také působit proti zánětu, rakovině, vysokému cholesterolu či řídnutí kostí!
Troubu předehřejeme na 160 °C. Kruhovou formu o průměru 22 cm vyložíme na spodku papírem na pečení a boky potřeme tukem.
Do mixéru vložíme do měkka uvařenou cizrnu, přidáme vejce a rozmixujeme na hladkou hmotu. Ideální je, aby vše bylo pokojové teploty, aby se vám nevysrážel kokosový olej. Do tekuté směsi zapracujeme zbývající suroviny a těsto přelijeme do formy. Pečeme 25–30 minut, sledujeme zlátnoucí povrch a testujeme párátkem, aby vyšlo ze středu formy čisté (mě trvalo asi 27 minut, pak začal příliš rychle hnědnout vrch). Necháme vychladnout.
Kokosovou šlehačku našleháme dle návodu. Zvlášť si rozmixujeme 150 g borůvek na pyré a případně dochutíme panelou. Přidáme borůvkové pyré ke šlehačce a za stálého míchání přidáme také tekutý kokosový olej. Postupně přimícháváme kokosovou mouku (začněte tak se 2 lžícemi), krém bude postupně tuhnout. Dejte do lednice zchladit. Po cca 30 minutách zkontrolujte konzistenci, která musí být krémovitá, a rozetřete na dort. Dozdobte borůvkami a nechte v lednici do podávání.